درب چوبی | درب ضد سرقت | درب داخلی | آرش درب | درب آپارتمان | درب ضد حریق | درب pvc | درب cnc | درب شیشه خوردرب های اچ دی اف چیست؟

چاپ PDF
امتیاز کاربر: / 2
بدخوب 

قبل از صحبت در مورد درب HDF بهتر است بدانیم در اصل HDF چیست؟

اچ دی اف (HDF) مخفف واژه High Density Fiberboard است که جزو فرآوردههای چوبی محسوب می شود HDF نوعی تخته فیبر است که به روش خشک تولید میگردد. چگالی آن بالا ۸۰۰

کیلوگرم بر متر مکعب است.

HDF در صنعت درب به سه صورت مورد استفاده قرار می گیرد:

الف) HDF به صورت ورق مسطح

این ورق ها دارای ضخامت 3میلی متر می باشند که در حین تولید بوسیله غلطک شیارهای مشابه طرح چوب بر روی آن ایجاد می شود و درنهایت بر روی آن یک لایه آستر سفید پاشیده می شود.

امکان ایجاد طرح های متنوع و نامحدود بوسیله دستگاه CNC روی این ورق وجود دارد.

 

ب)HDF های قالب گیری شده

در این روش HDF به شکل خاصی که در پرس به آن داده می شود تولید شده و همانند روش قبل روی آن شیارهای طرح چوب ایجاد می شود این ورق ها با ضخامت 3 میلی متر و تقریبا در طرح 6 طرح مختلف و جود دارد.

ورقهای HDF قابلیت رنگ پذیری دارند.رنگ شده دربهای HDF از زیبایی خاصی برخوردارند.

 

3-HDF های روکش شده(PVC,HPL )

ورق های HDF را می توان با روکش های ملامینه ) HPL ) روکش کرد همچنین این محصول را می توان بوسیله پرس ممبران روکش PVCکرد.

 

درب HDF برای چه فضاهایی مناسب است؟

استفاده از درب HDF بیشتر برای اطاق خواب و سرویس های بهداشتی می باشد اما به واسطه چگالی بالای ورق HDF واستحکام خوب آن می توان از درب HDF برای درب ورودی آپارتمان ها نیز استفاده کرد .البته پیشنهاد می شود در صورت استفاده از ورق مسطح برای درب ورودی دو ورق 3میل HDF روی هم پرس شود.انجام این کار باعث می شود هم استحکام درب HDF به میزان قابل توجهی بالا بود هم عمق شیار های CNC نیز افزایش یابد که به زیبایی کار می افزاید.

با توجه به قیمت مناسب و استحکام بالا استفاده از درب HDF در ساختمان ها طی 10 سال اخیر بسیار زیاد شده( مخصوصا درب HDF قاب دار) است و همین امر باعث شده مصرف کننده های نهایی به دنبال درب های جدید تری باشند هر چند بعضی از این دربها عمر مفید کمتری دارند .لذا برای ایجاد تنوع می توان با استفاده از ورق های مسطح و استفاده از دستگاه CNC می توان تنوع طرح درب HDF را نامحدود و مطابق با هر سلیقه ای ارائه داد.

توجه:متاسفانه هنگام رنگ آمیزی درب HDF قسمت زیرین درب به علت در دید نبودن رنگ نمی شود و در صورت استفاده از دربHDFبرای سرویس های بهداشتی چوب زیر دربHDF آب را به خود جذب کرده و مرور زمان ورق HDF را از بین می برد .همچنین عده ای ورق های گالوانیزه را از سمت داخل سرویسهای بهداشتی در قسمت پایین درب نصب می کنند این حرکت باعث جلوگیری از پوسیدگی نمی شودبلکه تنها پوسیدگی را پنهان می کند و محل مناسبی برای تخم گذاری سوسک فراهم می شود.


صفحه ی کنونی: